top of page
DSC_0575.jpg

Dnešní průmyslová a přetechnizovaná doba docela přeje znovuzrození ruční práce. Dokonalosti je dneska dost a chybí ji protiváha nedokonalosti. Optikou dnešní dokonalosti je i dobře rukodělně vytvořená věc vlastně pořád nedokonalá, ale v tom je její kouzlo. Kouzlo (ne) dokonalé práce.

Snažím se klást důraz na estetickou úroveň, kvalitu řemeslného zpracování a zároveň funkčnost. Tradiční pokojíčky pro panenky v novém stylu, které můžou vydržet i několik generací, jsem se rozhodla nabídnout jako alternativu k současné (nejen) plastové produkci a jít tak proti trendu rychlé spotřeby.

Důležitá je pro mě lokální výroba a místní materiály - fakt, že suroviny nebo polotovary neputovaly přes půl planety. Vyrábím především z tradičních přírodních materiálů, které jsou mně odjakživa blízké. Dávám přednost látkám a přízím z českých textilek, v rámci obnovitelnosti ráda používám i látky z módy vyšlého oblečení ze secondhandů.

Domeček pro panenky vyrobený ze staré skříňky byl na začátku všeh, a tak kromě pokojíků vyráběných z nového dřeva recykluji a tak přetvářím staré skříňky, které se mně k tomu účelu líbí. Staré skříňky mají nejen svou jedinečnou patinu, ale ráda je používám i pro dobrý pocit, že se nevyhodí a ještě poslouží pro hezkou věc. Stejně jako některé vybavení, které náhodně koupím ve vetešnictví nebo na bleším trhu a pak ho obnovím, opravím, natřu, zrecykluji.

Vznikají tak skutečné originály...

bottom of page